Edukacinės programos suaugusiems

Žvakių gamyba iš bičių vaško

„Ekožvakių“ komanda supažindins su vienu seniausiu amatu - žvakių gamyba. Edukacijos dalyviai bus apsupti vasariškai kvepiančio bičių vaško ir medaus aromato, sužinos apie jo naudą sveikatai ir aplinkai, patys dalyvaus bičių vaško lydymo procese, pasiruoš formą žvakės gamybai. Dalyviai išbandys ir sausąją žvakių gaminimo techniką – iš bičių korių. Dalyviai pamokos metu taps dizaineriais, kadangi pagamintą žvakę patys dekoruos vaško juostelėmis ir kaspinais.

Dalyviams garantuojame puikias emocijas, jaukią atmosferą, vaikišką džiaugsmą, pagaminus rankų darbo žvakių ir šiltus atsiminimus. Edukacinėje pamokoje išlaisvinsite ir atpalaiduosite savo mintis ir pasinersite į meno pasaulį karališkoje erdvėje, o pačių pagamintos žvakės bus puiki dovanėlė artimiesiems bei suteiks šilumos ir jaukumo.

Trukmė: ~1 val.

zvakiu gamyba

zvakiu gamyba 1


Aromaterapinių žvakių gamyba

Žvakių gamyba – įtraukiantis užsiėmimas, o užburiantis žvakių šviesos jaukumas leidžia atsikvėpti nuo nepailstančio gyvenimo ritmo. Edukacijos metu metu gaminsime natūralias sojų vaško žvakes, kurios šildys ir sukurs jaukumą Jūsų namuose. Gamybai naudosime tik ekologišką sojų vašką, kuriame nėra toksinių ir genetiškai modifikuotų medžiagų. Magiškai maišysime specialius žvakių dažus ir derinsime spalvas. Kūrybos procesas įdomus ir įtraukiantis, o prabangių eterinių aliejų įvairovė leis susikurti individualaus kvapo natūralią žvakę. Sukursime ne tik mėgstamų spalvų ir malonaus kvapo aromaterapinę žvakę, tačiau ją ir papuošime. Puošti galėsite su tikrais konditeriniais švirkštais, suplakę kitos formulės sojų vašką. Taip pat puošybai naudosime natūralius ingredientus – gėlių žiedus, kavos pupeles, gintarą.

Visos priemonės ir gamybos medžiagos yra suteikiamos, Jums tereikia atsinešti gerą nuotaiką ir nusiteikimą išmėginti dar nepažintą įdomią veiklą!

Trukmė: ~ 1,5 val.


aromaterapiniu zvakiu gamyba


Muilo gamyba

Muilą naudojame kasdien, tačiau nesusimąstome, kaip jis atsirado? Kaip prausėsi karaliai ir jų damos viduramžiais, kada atsirado toks muilas, kokį naudojame dabar? Viską apie muilą, jo istoriją ir gamybos ypatumus sužinosite muilo gamybos užsiėmime !

Užsiėmimo metu dalyviai ne tik kūrybiškai išmoks maišyti ir derinti spalvas, bet ir kaip tikri muilo gamybos ekspertai kurs savo formas ir muilo ornamentus. Visa kūrybinė erdvė kvepės įvairiais skoniais, kadangi savo muiliuką gardinsime eteriniais kvapniaisiais aliejais. Dalyviai pasigamins švelnius, mėgstamų spalvų, bei įdomios formos muiliukus, kuriuos galės išbandyti namuose ir išmuilinti visą šeimą!

Trukmė: ~1 val.

muilo gamyba


Smėlio mandala

Mandala - tai universalus pasaulio vienovės, sveikatos ir sėkmės simbolis, dar vadinamas maginiu apskritimu. Mandalos kuriamos siekiant teikti apsaugą, sėkmę, skleisti harmoniją. mandalas piešti sveika ir prasminga kiekvienam žmogui, ieškančiam vidinės ramybės, siekiančiam laimingo ir sėkmingo gyvenimo. Mandalos kūrimas - gyvas, džiaugsmingas ir gydantis procesas, aktyvios meditacijos forma, kurios metu prislopinamas loginis mąstymas, suaktyvinama intuicija bei kūrybinis įkvėpimas.

Užsiėmimo metu panirsime į savo vidų ir, patys parinkdami spalvas, kursime mandalas iš spalvoto smėlio. Po užsiėmimo sukurtas mandalas (paveikslus) parsinešime namo ir dar ilgai prisiminsime, kaip gera jas buvo kurti.

Trukmė: ~45 min.

mandalu piesimas su smeliu


Kietųjų kvepalų gamyba

Kietieji kvepalai - tai stebuklingi tepamieji kvapai, kurių receptūra atkeliavusi dar iš gražiosios Kleopatros valdymo laikų. Tai gundantys, švelnūs ir natūralūs tepami kvepalai, kurių gamybai reikalingi eteriai, aliejai ir bičių vaškas. Kietieji kvepalai puikiai laikosi ant odos, o pasirinktų kvapų puokštė – kaip muzika, kuri leis jums ir aplinkiniams džiaugtis jais nata po natos.

Užsiėmimo metu pasinersite į magišką nuotykį ir sužinosite kuo paslaptingas amatas – parfumerija. Kalbėsime apie natūralių kvepalų gamybą ir kvapų maišymą. Eterinių aliejų įvairovė leis pažinti kvapų pasaulį ir susikurti savo unikalius tepamus kvepalus. Kursime kvepalų formulę, o įgytos žinios leis tęsti kvepalų gamybą ir savarankiškai namuose.

Trukmė: ~ 1,5 val.

kietieji kvepalai


Natūralių kvepalų gamyba

Kviečiame pažinti kerintį parfumerijos meną ir išmokti sukurti asmeninių kvepalų formulę. Užsiėmimo metu degustuosime daugybę skirtingų eterinių aliejų - nuo prabangių gėlių aromatų iki citrusų ir prieskoninių kvapų. Pradedantys kvepalų kūrėjai turės galimybę išbandyti save kvapų pasaulyje ir sukurti savo unikalius kvepalus, kurie bus nuostabi dovana sau ar draugui. Kiekvienas užsiėmimo dalyvis pagamins 10 ml kvepalų iš aliejų, kuriuos supilsime į dailų buteliuką.

Trukmė: ~ 1,5 val.

natūralių kvepalų gamyba


Spiritinių kvepalų gamyba

Kvepalų gamyba – užburiantis eksperimentas. Įdomus ir atpalaiduojantis procesas - įtraukia, o nenuspėjamas galutinis rezultatas - žadina smalsumą. Kvepalai pabrėžia asmenybės individualumą ir uždeda įvaizdžio akcentą. Edukacinės programos metu degustuosime skirtingų natų kvapus, derinsime ir analizuosime, kursime asmeninį receptą. Šio užsiėmimo metu turėsime galimybę dirbti su parfumerių naudojamomis prabangiomis molekulėmis, aldehidais ir eteriais. Kiekvienas dalyvis pagamins 10 ml spiritinių (purškiamų) kvepalų ir supilsime juos į dailų buteliuką.

Edukacinis užsiėmimas skirtas suaugusiems.

Trukmė: ~ 1,5 val.

spiritiniai kvepalai


Lūpų balzamo gamyba

Lūpų balzamo gamyba - tai tikra damų šventė! Užsiėmimo metu dalinsimės mergaitiškomis paslaptimis apie lūpų priežiūrą, tirsime ingredientus, degustuosime kvapus ir sukursime savo natūralaus lūpų balzamo formulę. Naudosime natūralius, ir net maisto gamyboje naudojamus produktus, taigi lūpų balzamas bus visiškai natūralus ir sveikas. Gamybos procesas įdomus, suteikiantis galimybę eksperimentuoti ir sukurti produktą, kuriuo galima bus džiaugtis tiek žiemą, tiek vasarą. Juk ir maža ir didelė dama žino, kad lūpas prižiūrėti labai svarbu, bet kokiu sezonu, kad jos būtų gražios ir švelnios. Taigi surenkime tikrą damų vakarėlį!

Trukmė: ~ 1 val.

lupu balzamo gamyba


Namų kvapų difuzoriaus gamyba

Kvapas namams suteikia ypatingumo, jaukumo ir yra nematomas interjero akcentas. Užsiėmimo metu išsirinksite patinkančių kvapų paletę, maišysite skirtingus eterinius ir kvapniuosius aliejus ir išgausite unikalų namų aromatą. Pagamintas kvapas užpildys namus prabangiais gėlių žiedlapių aromatais, citrusais ar egzotiškais kvapais. Vienas iš svarbiausių difuzorių privalumų – jūs patys galite reguliuoti kvapo intensyvumą namuose medinių lazdelių pagalba. Užsiėmimo metu gausite lazdeles, o namuose galėsite nuspręsti, kiek sudėti jų į stiklinį indą. Kiekvienas dalyvis pagamins 50 ml natūralaus ir kokybiško namų kvapo ir supils jį į itališko dizaino buteliuką. Tegul jūsų namai kvepia gamta ir džiugina jus ir jūsų svečius gera energija!

Trukmė: ~ 1,5 val.

namu kvapas difuzoriuje


Namų dulksnos gamyba

Purškiamas namų kvapas suteikia gaivos jausmą, ypatingumo, jaukumo ir yra nematomas interjero akcentas. Namų kvapo kūrimą pritaikyme pagal sezoniškumą – šaltuoju sezonu maišysime priešvirusinį kvapą, kad atbaidytume ligas, o šiltuoju sezonu kursime gaivesnius, saldesnius, gėlių aromatus.

Užsiėmimo metu išsirinksite patinkančių kvapų paletę, maišysite skirtingus eterinius ir kvapniuosius aliejus ir išgausite unikalų namų aromatą. Kiekvienas dalyvis pagamins ir namo nešis 50 ml namų kvapo buteliuką. Skirta suaugusiems ir vaikams nuo 8 metų.

Trukmė ~1 val.

namu dulksna


Vaškinių spintos kvapukų gamyba

Užsiėmimo metu gaminsime namų kvapus, kurie suteiks ne tik nuostabų aromatą Jūsų namams, bet gali veikti ir kaip aromaterapinė priemonė ( nuo nemigos, streso, išsiblaškymo ir kitų emocinių negalavimų, peršalimų profilaktikai bei prevencijai).

Namų kvapus gaminsime iš eterinių aliejų, natūralių augalų ir ekologiško sojų vaško. Užsiėmimo metu degustuosime eterinius aliejus ir kursime individualų kvapo receptą. Sukurtas namų kvapas maloniu aromatu nudžiugins įvairias Jūsų namų erdves - svetainę, spintą ar vonios kambarį.

Kviečiame pasigaminti namų kvapą, kurio aromatas kels nuotaiką jums ir jūsų svečiams, o pasirinkti mėgstami augalai atspindės meilę savo namams ar artimajam.

Trukmė: ~ 1,5 val.

Namu kvapo gamyba


 

Aromatinių vonios druskų gamyba

Užsiėmimo metu gaminsime vonios druską, kuri vonios ritualą padarys ypatingu, o odai suteiks švelnumo ir minštumo jausmą. Pačių pagaminta vonios druska suteiks ne tik malonumą, tačiau turės ir aromaterapinių - gydomųjų savybių ( padės įveikti nemigą, stresą, išsiblaškymą ir kitus emocinius negalavimus, peršalimo profilaktikai bei prevencijai).

Aromatinę vonios druską dažysime su mineraliniais pigmentais, todėl druska atrodys šventiškai ir puikiai tiks kaip dovana sau ar draugui. Vonios druską taip pat kvepinsime eteriniais aliejais ir kvapų estraktais, bei praturtinsime moliais, kurie suteiks odai naudingų medžiagų, mineralų oksidų. Moliai skaistina ir nuramina pavargusią odą, sušvelnina, maitina ir jaunina, puikiai išvalo odą. Užsiėmimo metu kursime individualų aromatinės vonios druskos receptą.

Trukmė: ~ 1,5 val.

vonios druksos gamyba


 

Vonios burbulų gamyba

Vonios burbulų gamyba - maloni ir linksma pramoga, o pagamintais vonios kamuoliukais džiaugsitės ir patys ir nustebinsite artimuosius. Patekę į vandenį šie burbulai ima šnypšti
ir putoti, pripildydami vonios kambarį nuostabaus aromato. Padarykime maudymosi procesą linksmą ir malonų!
Užsiėmimo metu susipažinsime su mineraliniais pigmentais, moliais ir kitais reikalingais ingredientais, kurie lepins mūsų odą ir suteiks jai atpalaiduojantį, drėkinantį ar maitinantį
poveikį. Putojantys kamuoliukai bus gaminami iš natūralių ingredientų, bus margi ir kvapnūs.
Pasigaminę vonios burbulą, galėsite atsipalaiduoti ir pasilepinti net neišėję iš namų - užteks prisileisti vonią šilto vandens, įmesti į vandenį savo rankomis iš natūralių produktų
pagamintą vonios burbulą ir mėgautis kvapniu poilsiu.
Užsiėmimo metu pagaminsime įvairių formų ir kvapų - 3-5 vnt. putojančius burbulus voniai.

Trukmė: ~ 1,5 val.

vonios druksos gamyba


Laikrodžių gamyba

Nepaliaujamas laikrodžių rodyklių tiksėjimas, primenantis mums, koks neįkainojamas yra bėgantis laikas. Mes kviečiame Jus bent trumpam neskaičiuoti brangių savo minučių ir su malonumu pasinerti į laikrodžių gamybą!

Užsiėmimo metu pagaminsite originalų, veikiantį laikrodį, kuris bus puiki dovana arba puošmena savuose namuose. Laikrodžio ciferblatas bus paruoštas iš medienos, o išsirinkus norimą modelį galėsite pasinerti į kūrybinį laikrodžio dekoravimą. Galėsite dažyti, spalvoti, klijuoti, puošti akmenėliais ir t.t. Prie papuošto laikrodžio ciferblato tvirtinsime mechanizmą ir namo jau galėsite neštis nuostabų, rankų darbo ir patį tikriausią veikiantį laikrodį.

 

Trukmė: 60 - 90 min.

laikrodziu gamyba

 


 

Žvakidžių gamyba ir dekoravimas

Gipsas labai smagi ir formavimui lengvai pasiduodanti medžiaga, todėl puikiai tinka, ne tik norit greito ir nesudėtingo proceso, tačiau ir šaunaus rezultato! Užsiėmimo metu kursime gipsines žvakides. Nulipdytas gaminys kaip mat ima stingti, todėl jį galima netrukus dekoruoti ir spalvinti. Kol gipso žvakidė stings - pagaminsime bičių vaško žvakes, kad namuose savo gaminiu galėtumėte džiaugtis iš karto! Šio užsiėmimo metu dalyviai prasmingai praleis laiką, savo rankomis susikurs įdomius ir unikalius darbus, kurie gali būti įteikiami kaip dovanos arba branginami kaip ypatingi suvenyrai.

Trukmė: ~1,5-2 val.

zvakidziu gamyba gamyba


Kiaušinių marginimas su vašku

Edukacijos dalyviai išmoks kiaušinių marginimo technikos su vašku. Tai nuostabi ir įtraukianti programa, tinkanti tiek patiems mažiausiems (nuo 4 metų), tiek suaugusiems. Edukacijos metu dalyviai pasiners į margučių raštų įvairovę, o numargintą kiaušinį dažys pasirinkta spalva.

Edukacijos dalyviai išbandys ukrainietišką kiaušinių marginimo techniką su vašku. Susipažins su specialiu įrankiu – kistka ir kiaušinį margins juodu bičių vašku.

Numarginę kiaušinius pasivaržysime su robotu – margintoju. Kas gražiau margina kiaušinius žmogus ar šiuolaikinių technologijų išradimas – robotas?

Trukmė: ~ 1 val.

kiausiniu marginimas vasku ir su robotu


Kalėdinių eglutės žaisliukų gamyba

Edukacijoje dalyviai gamins ekologiškus, medumi kvepiančius ir vasarą primenančius eglutės žaisliukus iš bičių vaško. Programos dalyviai galės pasirinkti žaisliuko formą, patys dalyvaus bičių vaško lydymo procese. Pagmintus žaisliukus dekoruosime su specialiais spalvotais pieštukais!

Pačių pagaminti natūralūs žaisliukai bus ne tik nuostabi dekoracija savuose namuose, suteiks šilumos ir jaukumo, bet ir bus puiki rankų darbo dovana artimiesiems švenčių proga.

Trukmė: ~ 1 val.

vaskiniu eglustes zaisliuku gamybaeglutes zaisliuku gamyba


VIETA: Visos edukacinės programos vyksta mūsų studijoje (Raudondvario dvaro menų inkubatorius, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj.)

Taip pat galime atvykti pas Jus!

Dėl edukacijų teirautis tel. 867039767 arba el.paštu info@ekozvakes.lt