Edukacinės programos vaikams ir suaugusiems

Žvakių gamyba iš bičių vaško

„Ekožvakių“ komanda supažindins su vienu seniausiu amatu - žvakių gamyba. Edukacijos dalyviai bus apsupti vasariškai kvepiančio bičių vaško ir medaus aromato, sužinos apie jo naudą sveikatai ir aplinkai, patys dalyvaus bičių vaško lydymo procese, pasiruoš formą žvakės gamybai. Dalyviai išbandys ir sausąją žvakių gaminimo techniką – iš bičių korių. Dalyviai pamokos metu taps dizaineriais, kadangi pagamintą žvakę patys dekoruos vaško juostelėmis ir kaspinais.

Dalyviams garantuojame puikias emocijas, jaukią atmosferą, vaikišką džiaugsmą, pagaminus rankų darbo žvakių ir šiltus atsiminimus. Edukacinėje pamokoje išlaisvinsite ir atpalaiduosite savo mintis ir pasinersite į meno pasaulį karališkoje erdvėje, o pačių pagamintos žvakės bus puiki dovanėlė artimiesiems bei suteiks šilumos ir jaukumo.

Trukmė: ~1 val.

zvakiu gamyba

zvakiu gamyba 1


 Šventinių žvakių gamyba

Ar svajojate tapti virtuvės šefais ir keksiukų karalienėmis? Kviečiame į „vaško konditerijos“ pramogą, kur gaminsime daug spalvotų vaškinių keksiukų – žvakių. Šiais savo gaminiais galėsite džiaugtis ištisus metus. Tai smagi ir kūrybinga pramoga, kuri patiks ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Šventinius vaškinius keksiukus kviečiame gaminti gimtadienio, mergvakario, krikštynų proga ar įmonės vakarėlyje. Pramogos dalyviai tampa spalvų ir dizaino ekspertais, išbando tikrus konditerinius įrankius ir kiekvienas namo grįžta su dovanomis - savo gamybos vaškiniais keksiukais! Vaikai ne tik patirs kūrybos džiaugsmą, bet ir pabuvos atnaujintoje ir išpuoselėtoje RAUDONDVARIO DVARO aplinkoje.

Tinka vaikams nuo 9 metų.

Gimtadienio trukmė: ~1,5-2,5 val.

soju vasko zvakes


Aromaterapinių žvakių gamyba

Žvakių gamyba – įtraukiantis užsiėmimas, o užburiantis žvakių šviesos jaukumas leidžia atsikvėpti nuo nepailstančio gyvenimo ritmo. Edukacijos metu metu gaminsime natūralias sojų vaško žvakes, kurios šildys ir sukurs jaukumą Jūsų namuose. Gamybai naudosime tik ekologišką sojų vašką, kuriame nėra toksinių ir genetiškai modifikuotų medžiagų. Magiškai maišysime specialius žvakių dažus ir derinsime spalvas. Kūrybos procesas įdomus ir įtraukiantis, o prabangių eterinių aliejų įvairovė leis susikurti individualaus kvapo natūralią žvakę. Sukursime ne tik mėgstamų spalvų ir malonaus kvapo aromaterapinę žvakę, tačiau ją ir papuošime. Puošti galėsite su tikrais konditeriniais švirkštais, suplakę kitos formulės sojų vašką. Taip pat puošybai naudosime natūralius ingredientus – gėlių žiedus, kavos pupeles, gintarą.

Visos priemonės ir gamybos medžiagos yra suteikiamos, Jums tereikia atsinešti gerą nuotaiką ir nusiteikimą išmėginti dar nepažintą įdomią veiklą!

Trukmė: ~ 1,5 val.


aromaterapiniu zvakiu gamyba


Muilo gamyba

Muilą naudojame kasdien, tačiau nesusimąstome, kaip jis atsirado? Kaip prausėsi karaliai ir jų damos viduramžiais, kada atsirado toks muilas, kokį naudojame dabar? Viską apie muilą, jo istoriją ir gamybos ypatumus sužinosite muilo gamybos užsiėmime !

Užsiėmimo metu dalyviai ne tik kūrybiškai išmoks maišyti ir derinti spalvas, bet ir kaip tikri muilo gamybos ekspertai kurs savo formas ir muilo ornamentus. Visa kūrybinė erdvė kvepės įvairiais skoniais, kadangi savo muiliuką gardinsime eteriniais kvapniaisiais aliejais. Dalyviai pasigamins švelnius, mėgstamų spalvų, bei įdomios formos muiliukus, kuriuos galės išbandyti namuose ir išmuilinti visą šeimą!

Trukmė: ~1 val.

muilo gamyba


Piešimas smėliu

Piešimas spalvotu smėliu tai puiki terapinė priemonė ir patiems mažiausiems (vaikams nuo 3 metų) ir suaugusiems. Spalvoto smėlio pagalba išgaunami gražūs paveikslėliai ir tam visiškai nereikia mokėti piešti! Kūrybinis procesas leidžia kurti, žaisti su spalvomis ir pasinerti į fantazijų pasaulį. Taip pat turi raminamąjį ir atpalaiduojantį poveikį, bei lavina pasitikėjimą savimi.

Užsiėmimo metu dalyviai sužinos, kaip naudoti spalvotą smėlį, gaus specialius paveiksliukus, kuriuos nuspalvinę su smėliu, galės pasilikti atsiminimui. Vaikai spalvotu smėliu margins įvairius vaikiškus paveikslėlius, o suaugusieji gali pasirinkti spalvinti mandalas.

Trukmė: nuo 30 min iki 1 val.

piesimas smeliu


Smėlio mandala

Mandala - tai universalus pasaulio vienovės, sveikatos ir sėkmės simbolis, dar vadinamas maginiu apskritimu. Mandalos kuriamos siekiant teikti apsaugą, sėkmę, skleisti harmoniją. mandalas piešti sveika ir prasminga kiekvienam žmogui, ieškančiam vidinės ramybės, siekiančiam laimingo ir sėkmingo gyvenimo. Mandalos kūrimas - gyvas, džiaugsmingas ir gydantis procesas, aktyvios meditacijos forma, kurios metu prislopinamas loginis mąstymas, suaktyvinama intuicija bei kūrybinis įkvėpimas.

Užsiėmimo metu panirsime į savo vidų ir, patys parinkdami spalvas, kursime mandalas iš spalvoto smėlio. Po užsiėmimo sukurtas mandalas (paveikslus) parsinešime namo ir dar ilgai prisiminsime, kaip gera jas buvo kurti.

Trukmė: ~1 val.

mandalu piesimas su smeliu


3D piešimas

Ar kada nors svajojai, kad tavo piešinys lape atgimtų? Ar norėjai ant lapo nupiešti mėgstamą animacinį veikėją, augintinį ir kad tuoj pat galėtum tai pačiupinėti? Kviečiame „Ekožvakių“ kūrybos studijoje išbandyti 3 D piešimo technologiją!

Užsiėmimo dalyviai su specialiais 3 D rašikliais pieš ore arba ant specialaus lapo. Rašikliai piešia ne su rašalu, o su plastikiniu užpildu, kuris sustingęs tampa kietas, todėl nupieštą piešinį galima išsaugoti ilgą laiką. Tai smagi kūrybinė – mokslinė pramoga, kuri patinka ir vaikams ir suaugusiems.

Maksimalus dalyvių skaičius – 10 dalyvių.

Trukmė: ~1 val.

3d piesimas


Magnetukų gamyba

Edukacinio užsiėmimo metu kursime išskirtinius magnetukus - vaikai išsirinks sau patinkančio gyvūno formą ir jį nuspalvins. Paveikslėliai padengti specialiu paviršiumi, kurį paraižius išryškėja vaivorykštės spalvos. Magnetukai atgyja ir tampa nuostabi rankų darbo puošmena ar dovana

Edukacija skirta vaikams nuo 3 m iki 10 m.

Trukmė: 45 min.

Magnetuku gamyba


Piešimas ant stiklo – vėjo varpelių gamyba

Užsiėmimo metu gaminsime vėjo varpelius iš stiklo, keliomis technikomis spalvinsime, puošime ornamentais ir raštais. Piešimas ant stiklo, tai viena iš tokių paslaptingų technikų, kur kas kartą negali numatyti, kaip atrodys tavo piešinys. Dėl to piešti labai įdomu. Piešimas ant stiklo nuramina emocijas, atpalaiduoja judesius, lavina smulkiąją motoriką. Sukurti vėjo varpeliai bus nuostabus garso bei išvaizdos derinys. Kur bekabėtų vėjo varpeliai, jie papuoš aplinką, o lengvas skimbčiojantis garsas nuramins.

Edukacija skirta vaikams nuo 3 m iki 12 m.

Trukmė: 45 min.

piesimas ant stiklo


Laikrodžių gamyba

Nepaliaujamas laikrodžių rodyklių tiksėjimas, primenantis mums, koks neįkainojamas yra bėgantis laikas. Mes kviečiame Jus bent trumpam neskaičiuoti brangių savo minučių ir su malonumu pasinerti į laikrodžių gamybą!

Užsiėmimo metu pagaminsite originalų, veikiantį laikrodį, kuris bus puiki dovana arba puošmena savuose namuose. Laikrodžio ciferblatas bus paruoštas iš medienos, o išsirinkus norimą modelį galėsite pasinerti į kūrybinį laikrodžio dekoravimą. Galėsite dažyti, spalvoti, klijuoti, puošti akmenėliais ir t.t. Prie papuošto laikrodžio ciferblato tvirtinsime mechanizmą ir namo jau galėsite neštis nuostabų, rankų darbo ir patį tikriausią veikiantį laikrodį.

Laikrodžių gamyba


Kietųjų kvepalų gamyba

Kietieji kvepalai - tai stebuklingi tepamieji kvapai, kurių receptūra atkeliavusi dar iš gražiosios Kleopatros valdymo laikų. Tai gundantys, švelnūs ir natūralūs tepami kvepalai, kurių gamybai reikalingi eteriai, aliejai ir bičių vaškas. Kietieji kvepalai puikiai laikosi ant odos, o pasirinktų kvapų puokštė – kaip muzika, kuri leis jums ir aplinkiniams džiaugtis jais nata po natos.

Užsiėmimo metu pasinersite į magišką nuotykį ir sužinosite kuo paslaptingas amatas – parfumerija. Kalbėsime apie natūralių kvepalų gamybą ir kvapų maišymą. Eterinių aliejų įvairovė leis pažinti kvapų pasaulį ir susikurti savo unikalius tepamus kvepalus. Kursime kvepalų formulę, o įgytos žinios leis tęsti kvepalų gamybą ir savarankiškai namuose.

kietieji kvepalai


Natūralių kvepalų gamyba

Kviečiame pažinti kerintį parfumerijos meną ir išmokti sukurti asmeninių kvepalų formulę. Užsiėmimo metu degustuosime daugybę skirtingų eterinių aliejų - nuo prabangių gėlių aromatų iki citrusų ir prieskoninių kvapų. Pradedantys kvepalų kūrėjai turės galimybę išbandyti save kvapų pasaulyje ir sukurti savo unikalius kvepalus, kurie bus nuostabi dovana sau ar draugui. Kiekvienas užsiėmimo dalyvis pagamins 10 ml kvepalų iš aliejų, kuriuos supilsime į dailų buteliuką.

natūralių kvepalų gamyba


Spiritinių kvepalų gamyba

Kvepalų gamyba – užburiantis eksperimentas. Įdomus ir atpalaiduojantis procesas - įtraukia, o nenuspėjamas galutinis rezultatas - žadina smalsumą. Kvepalai pabrėžia asmenybės individualumą ir uždeda įvaizdžio akcentą. Edukacinės programos metu degustuosime skirtingų natų kvapus, derinsime ir analizuosime, kursime asmeninį receptą. Šio užsiėmimo metu turėsime galimybę dirbti su parfumerių naudojamomis prabangiomis molekulėmis, aldehidais ir eteriais. Kiekvienas dalyvis pagamins 10 ml spiritinių (purškiamų) kvepalų ir supilsime juos į dailų buteliuką.

Edukacinis užsiėmimas skirtas suaugusiems.

Trukmė: ~ 1,5 val.

spiritiniai kvepalai


Lūpų balzamo gamyba

Lūpų balzamo gamyba - tai tikra damų šventė! Užsiėmimo metu dalinsimės mergaitiškomis paslaptimis apie lūpų priežiūrą, tirsime ingredientus, degustuosime kvapus ir sukursime savo natūralaus lūpų balzamo formulę. Naudosime natūralius, ir net maisto gamyboje naudojamus produktus, taigi lūpų balzamas bus visiškai natūralus ir sveikas. Gamybos procesas įdomus, suteikiantis galimybę eksperimentuoti ir sukurti produktą, kuriuo galima bus džiaugtis tiek žiemą, tiek vasarą. Juk ir maža ir didelė dama žino, kad lūpas prižiūrėti labai svarbu, bet kokiu sezonu, kad jos būtų gražios ir švelnios. Taigi surenkime tikrą damų vakarėlį!

lupu balzamo gamyba


Namų kvapų difuzoriaus gamyba

Kvapas namams suteikia ypatingumo, jaukumo ir yra nematomas interjero akcentas. Užsiėmimo metu išsirinksite patinkančių kvapų paletę, maišysite skirtingus eterinius ir kvapniuosius aliejus ir išgausite unikalų namų aromatą. Pagamintas kvapas užpildys namus prabangiais gėlių žiedlapių aromatais, citrusais ar egzotiškais kvapais. Vienas iš svarbiausių difuzorių privalumų – jūs patys galite reguliuoti kvapo intensyvumą namuose medinių lazdelių pagalba. Užsiėmimo metu gausite lazdeles, o namuose galėsite nuspręsti, kiek sudėti jų į stiklinį indą. Kiekvienas dalyvis pagamins 50 ml natūralaus ir kokybiško namų kvapo ir supils jį į itališko dizaino buteliuką. Tegul jūsų namai kvepia gamta ir džiugina jus ir jūsų svečius gera energija!

Edukacinis užsiėmimas skirtas suaugusiems.

namu kvapas difuzoriuje


Namų dulksnos gamyba

Purškiamas namų kvapas suteikia gaivos jausmą, ypatingumo, jaukumo ir yra nematomas interjero akcentas. Namų kvapo kūrimą pritaikyme pagal sezoniškumą – šaltuoju sezonu maišysime priešvirusinį kvapą, kad atbaidytume ligas, o šiltuoju sezonu kursime gaivesnius, saldesnius, gėlių aromatus.

Užsiėmimo metu išsirinksite patinkančių kvapų paletę, maišysite skirtingus eterinius ir kvapniuosius aliejus ir išgausite unikalų namų aromatą. Kiekvienas dalyvis pagamins ir namo nešis 50 ml namų kvapo buteliuką. Skirta suaugusiems ir vaikams nuo 8 metų.

Trukmė ~1 val.

namu dulksna


Vaškinių spintos kvapukų gamyba

Užsiėmimo metu gaminsime namų kvapus, kurie suteiks ne tik nuostabų aromatą Jūsų namams, bet gali veikti ir kaip aromaterapinė priemonė ( nuo nemigos, streso, išsiblaškymo ir kitų emocinių negalavimų, peršalimų profilaktikai bei prevencijai).

Namų kvapus gaminsime iš eterinių aliejų, natūralių augalų ir ekologiško sojų vaško. Užsiėmimo metu degustuosime eterinius aliejus ir kursime individualų kvapo receptą. Sukurtas namų kvapas maloniu aromatu nudžiugins įvairias Jūsų namų erdves - svetainę, spintą ar vonios kambarį.

Kviečiame pasigaminti namų kvapą, kurio aromatas kels nuotaiką jums ir jūsų svečiams, o pasirinkti mėgstami augalai atspindės meilę savo namams ar artimąjam.

Namu kvapo gamyba


Lietuvos kvapo - suvenyro gamyba

Lietuvos kvapo gamyba – užburiantis eksperimentas, įdomus ir atpalaiduojantis procesas - įtraukia, o nenuspėjamas galutinis rezultatas - žadina smalsumą. Edukacinės programos metu degustuosime skirtingų natų kvapus, derinsime ir analizuosime. Burtai nulems į kurį Lietuvos istorinį laikotarpį keliausime ir tuomet jau leisime fantazijai įsisiūbuoti. Kuo kvepia Lietuvos miestai viduramžiais? - nešvara, kanalizacijos kanalais, atliekomis? Ar priešingai - rugiais, obuoliais, medžių lapais, žeme? Galiausiai grupėse kursime kvapo formulę ir išgausime unikalų aromatą. Kiekvienas dalyvis pagamins ir namo nešis lietuvišką suvenyrą, pakvėpintą sukurtu aromatu.

20230518_165050.jpg 


Edukacija - žaidimas "Sudėliok Lietuvą"

Edukacijos  metu drauge su vaikais žaidimo forma patyrinėsime Lietuvą įvairiais aspektais - istorijos, geografijos, muzikos, dailės: Iš kur kilo Lietuvos vardas? Kaip vadinasi didžiausia Lietuvos sala? Kur aukščiausias Lietuvos taškas, o kur geografinis europos centras? Kuo susijęs Maironis su Šešupe ir kuo mums ypatingas Čiurlionis?

Vaikai susiskirstę į komandas varžysis tarpusavyje ir rinks taškus, o žaisdami sužinos dar daugiau apie mūsų tautos svarbius žmones, įvykius, geografiją ir Lietuvos miestus. Vaikai dėlios Lietuvos apskritis, o sudėlioję medinį žemėlapį - dėlionę galės neštis namo ir nudažyti. Ne tik smagiai pasivaržysime, bet gausime nuostabią dėlionę, kuri padės lengvai įsiminti 10 apskričių ir Lietuvos žemėlapį.

Trukmė: 60 min.


Inkilų gamyba

Pavasaris pats tinkamiausias laikas pasirūpinti mūsų paukšteliais. Užsiėmimo metu gaminsime medinį inkilėlį, kuris bus puiki dovana žvirbliukams, zylutėms ir kitiems mažiesiems paukšteliams. Inkilą dalyviai sudėlios patys iš atskirų medinių ruošinių, o sudėję - pasiners į kūrybinį jo dekoravimą. Galėsite dažyti, spalvoti, klijuoti, puošti akmenėliais. Namo galėsite neštis nuostabų, rankų darbo ir patį tikriausią paukštelių namelį.

Edukacinis užsiėmimas skirtas 5-16 metų amžiaus vaikams.

Trukmė: ~ 1 val.

inkilu gamyba


Kiaušinių marginimas su vašku

Edukacijos dalyviai išmoks kiaušinių marginimo technikos su vašku. Tai nuostabi ir įtraukianti programa, tinkanti tiek patiems mažiausiems (nuo 4 metų), tiek suaugusiems. Edukacijos metu dalyviai pasiners į margučių raštų įvairovę, o numargintą kiaušinį dažys pasirinkta spalva.

Numarginę kiaušinius pasivaržysime su robotu – margintoju. Kas gražiau margina kiaušinius žmogus ar šiuolaikinių technologijų išradimas – robotas?

Trukmė: ~ 1 val.

kiausiniu marginimas vasku ir su robotu


Kiaušinių ridenimo lovelio gamyba

Užsiėmimo metu pagaminsite originalų velykinį kiaušinių ridenimo lovelį. Tikras džiaugsmas vaikams, žaidžiant su kiaušiniais, kartu supažindinti su gilesnėmis Velykų tradicijomis!

Pirmiausia ridenimo lovelį sukonstruosime iš atskirų detalių ir tuomet pasinersime į kūrybinį lovelio dekoravimą. Galėsite dažyti, spalvoti, klijuoti, puošti lipdukais. Ridenimo lovelis pagamintas iš medžio ir šventei praėjus jį galima išardyti, tad jis tarnaus ne vienerius metus ir neužims daug vietos.

Pagamintas medinis kiaušinių ridenimo lovelis – bus ne tik dailus velykinis aksesuaras, tai pramoga visai šeimai!

Edukacija skirta vaikams nuo 3 m iki 12 m.

Trukmė: 60 min.

334154032_1686300115124028_7506155988375884113_n.jpg


Kalėdinių eglutės žaisliukų gamyba

Edukacijoje dalyviai gamins ekologiškus, medumi kvepiančius ir vasarą primenančius eglutės žaisliukus iš bičių vaško. Programos dalyviai galės pasirinkti žaisliuko formą, patys dalyvaus bičių vaško lydymo procese. Pagmintus žaisliukus dekoruosime su specialiais spalvotais pieštukais!

Pačių pagaminti natūralūs žaisliukai bus ne tik nuostabi dekoracija savuose namuose, suteiks šilumos ir jaukumo, bet ir bus puiki rankų darbo dovana artimiesiems švenčių proga.

Trukmė: ~ 1 val.

vaskiniu eglustes zaisliuku gamybaeglutes zaisliuku gamyba


Kalėdinių magnetukų gamyba

Edukacinio užsiėmimo metu kursime išskirtinius kalėdinius magnetukus - vaikai išsirinks sau patinkančią formą ir jį nuspalvins. Paveikslėliai padengti specialiu paviršiumi, kurį paraižius išryškėja vaivorykštės spalvos. Magnetukai atgyja ir tampa nuostabi rankų darbo puošmena ar dovana.

Edukacija skirta vaikams nuo 3 m. iki 10 m.

Edukacijos trukmė – 45 min

kalediniu magnetuku gamyba


Piešimas ant stiklo – eglutės žaisliukų gamyba

Užsiėmimo metu gaminsime kalėdinius eglutės žaisliukus iš stiklo. Keliomis technikomis spalvinsime, puošime ornamentais ir raštais. Piešimas ant stiklo, tai viena iš tokių paslaptingų technikų, kur kas kartą negali numatyti, kaip atrodys tavo piešinys. Dėl to piešti labai įdomu. Piešimas ant stiklo nuramina emocijas, atpalaiduoja judesius, lavina smulkiąją motoriką. Sukurti eglutės žaisliukai – puiki dovana švenčių proga.

Edukacija skirta vaikams nuo 3 m iki 12 m.

Edukacijos trukmė – 45 min

piesimas ant stiklo kalediniu zaisliuku gamyba


Keramikinių žvakidžių dekoravimas

Pagaukime kalėdinę dvasią dekoruodami žvakides!

Edukaciniame užsiėmime marginsime žvakides, pagamintas iš baltojo molio. Dalyviai galės išsirinkti patinkančią žvakidę – sniego senį, kalėdų senelį arba elfą – ir ją dekoruoti su specialiais dažais, flomasteriais ir lipdukais.

Rankų darbo žvakidės vaikų rankose pavirs į nuostabią šventinio stalo puošmeną arba net dovanėle šeimai

Trukmė – 1 val.

Edukacija skirta vaikams nuo 3 m iki 12 m

zvakides dekoravimas

kaledines zvakides dekoravimas


Kalėdinių kojinių gamyba

Metas pasirūpinti, kad Kalėdų senelis turėtų, kur sudėti dovanas! Programos metu siūsime kojines iš veltinio. Kalėdines kojines gali siūti ir darželinukai, kadangi plastikinė adata visai nepavojinga! Susiuvę kojines ant jos klijuosime veltinio papuošimus. Kalėdinė kojinė taps nuostabia namų dekoracija ar miela rankų darbo dovana.

Edukacija skirta vaikams nuo 5-10 metų.

Edukacijos trukmė – 45 min.

kaledines kojines

VIETA: Visos edukacinės programos vyksta mūsų studijoje (Raudondvario dvaro menų inkubatorius, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj.)

Taip pat galime atvykti pas Jus!

Dėl edukacijų teirautis tel. 867039767 arba el.paštu info@ekozvakes.lt