Edukacinės programos vaikams ir suaugusiems

Žvakių gamyba iš bičių vaško

„Ekožvakių“ komanda supažindins su vienu seniausiu amatu - žvakių gamyba. Edukacijos dalyviai bus apsupti vasariškai kvepiančio bičių vaško ir medaus aromato, sužinos apie jo naudą sveikatai ir aplinkai, patys dalyvaus bičių vaško lydymo procese, pasiruoš formą žvakės gamybai. Dalyviai išbandys ir sausąją žvakių gaminimo techniką – iš bičių korių. Dalyviai pamokos metu taps dizaineriais, kadangi pagamintą žvakę patys dekoruos vaško juostelėmis ir kaspinais.

Dalyviams garantuojame puikias emocijas, jaukią atmosferą, vaikišką džiaugsmą, pagaminus rankų darbo žvakių ir šiltus atsiminimus. Edukacinėje pamokoje išlaisvinsite ir atpalaiduosite savo mintis ir pasinersite į meno pasaulį karališkoje erdvėje, o pačių pagamintos žvakės bus puiki dovanėlė artimiesiems bei suteiks šilumos ir jaukumo.

Trukmė: ~1 val.

zvakiu gamyba

zvakiu gamyba 1

Muilo gamyba

Muilą naudojame kasdien, tačiau nesusimąstome, kaip jis atsirado? Kaip prausėsi karaliai ir jų damos viduramžiais, kada atsirado toks muilas, kokį naudojame dabar? Viską apie muilą, jo istoriją ir gamybos ypatumus sužinosite muilo gamybos užsiėmime !

Užsiėmimo metu dalyviai ne tik kūrybiškai išmoks maišyti ir derinti spalvas, bet ir kaip tikri muilo gamybos ekspertai kurs savo formas ir muilo ornamentus. Visa kūrybinė erdvė kvepės įvairiais skoniais, kadangi savo muiliuką gardinsime eteriniais kvapniaisiais aliejais. Dalyviai pasigamins švelnius, mėgstamų spalvų, bei įdomios formos muiliukus, kuriuos galės išbandyti namuose ir išmuilinti visą šeimą!

Trukmė: ~1 val.

muilo gamyba

Piešimas smėliu

Piešimas spalvotu smėliu tai puiki terapinė priemonė ir patiems mažiausiems (vaikams nuo 3 metų) ir suaugusiems. Spalvoto smėlio pagalba išgaunami gražūs paveikslėliai ir tam visiškai nereikia mokėti piešti! Kūrybinis procesas leidžia kurti, žaisti su spalvomis ir pasinerti į fantazijų pasaulį. Taip pat turi raminamąjį ir atpalaiduojantį poveikį, bei lavina pasitikėjimą savimi.

Užsiėmimo metu dalyviai sužinos, kaip naudoti spalvotą smėlį, gaus specialius paveiksliukus, kuriuos nuspalvinę su smėliu, galės pasilikti atsiminimui. Vaikai spalvotu smėliu margins įvairius vaikiškus paveikslėlius, o suaugusieji gali pasirinkti spalvinti mandalas.

Trukmė: nuo 30 min iki 1 val.


Magnetukų gamyba

Edukacinio užsiėmimo metu kursime išskirtinius magnetukus - vaikai išsirinks sau patinkančio gyvūno formą ir jį numargins. Magnetukai padengti specialiu paviršiumi, kurį paraižius išryškėja vaivorykštės spalvos. Magnetukai atgyja ir tampa nuostabi rankų darbo puošmena ar dovana. Taip pat gaminsime medinį magnetuką, kurį bus smagu dekoruoti su specialiais flomasteriais, dažais ir blizgančiais lipdukais. Netikėtai ant magnetinės lentos "nutūps" atgiję drugeliai, dinozaurai, raketos ar pelėdos.

Edukacija skirta vaikams nuo 3 m iki 10 m.

Trukmė: 45 min.

Magnetuku gamyba

Piešimas ant stiklo – vėjo varpelių gamyba

Užsiėmimo metu gaminsime vėjo varpelius iš stiklo, keliomis technikomis spalvinsime, puošime ornamentais ir raštais. Piešimas ant stiklo, tai viena iš tokių paslaptingų technikų, kur kas kartą negali numatyti, kaip atrodys tavo piešinys. Dėl to piešti labai įdomu. Piešimas ant stiklo nuramina emocijas, atpalaiduoja judesius, lavina smulkiąją motoriką. Sukurti vėjo varpeliai bus nuostabus garso bei išvaizdos derinys. Kur bekabėtų vėjo varpeliai, jie papuoš aplinką, o lengvas skimbčiojantis garsas nuramins.

Edukacija skirta vaikams nuo 3 m iki 12 m.

Trukmė: 45 min.

piesimas ant stiklo

Laikrodžių gamyba

Nepaliaujamas laikrodžių rodyklių tiksėjimas, primenantis mums, koks neįkainojamas yra bėgantis laikas. Mes kviečiame Jus bent trumpam neskaičiuoti brangių savo minučių ir su malonumu pasinerti į laikrodžių gamybą!

Užsiėmimo metu pagaminsite originalų, veikiantį laikrodį, kuris bus puiki dovana arba puošmena savuose namuose. Laikrodžio ciferblatas bus paruoštas iš medienos, o išsirinkus norimą modelį galėsite pasinerti į kūrybinį laikrodžio dekoravimą. Galėsite dažyti, spalvoti, klijuoti, puošti akmenėliais ir t.t. Prie papuošto laikrodžio ciferblato tvirtinsime mechanizmą ir namo jau galėsite neštis nuostabų, rankų darbo ir patį tikriausią veikiantį laikrodį.

Trukmė: 60 min.

Laikrodžių gamyba

Inkilų gamyba

Pavasaris pats tinkamiausias laikas pasirūpinti mūsų paukšteliais. Užsiėmimo metu gaminsime medinį inkilėlį, kuris bus puiki dovana žvirbliukams, zylutėms ir kitiems mažiesiems paukšteliams. Inkilą dalyviai sudėlios patys iš atskirų medinių ruošinių, o sudėję - pasiners į kūrybinį jo dekoravimą. Galėsite dažyti, spalvoti, klijuoti, puošti akmenėliais. Namo galėsite neštis nuostabų, rankų darbo ir patį tikriausią paukštelių namelį.

Edukacinis užsiėmimas skirtas 4-16 metų amžiaus vaikams.

Trukmė: ~ 1 val.

inkilu gamyba

3D kompozicija

Užsiėmimo metu pagaminsime originalų 3D paveikslėlį – kompoziciją. Paveikslo detalės bus paruoštos iš medienos, todėl vaikai galės ilgai džiaugtis savo kūriniu. Vaikai dekoruos, dažys, spalvos, klijuos papuošimus, kol kompozicija atgis ir bus tikra namų puošmena!

Edukacinis užsiėmimas skirtas 3-8 metų amžiaus vaikams.

Trukmė: ~ 1 val.

3dkompozicija

Žaisliukų – šokliukų gamyba

Edukacinis užsiėmimas skirtas 3-12 metų amžiaus vaikams. Vaikai renkasi iš įvairių šokliukų temų – safari, poniukų, dinozaurų ir t.t. Vaikai paruoštus šokliukų šablonus piešia, dekoruoja, lipdo detales – akytes, nosytes, ausytes ir t.t. Užsiėmimo metu klijų nenaudojame, todėl dalyvauti saugu ir švarūs lieka net ir patys mažiausi. Tai kūrybinis užsiėmimas, kurio metu vaikų rankose gimsta gražūs žaisliukai, kuriuos vaikai nekantrauja neštis namo. Smagūs, linksmi ir pašėlę šokliukai laukia, kada vaikai juos pagamins ir kada jie jau šoks aukštai į orą!

Trukmė: ~ 45 min.

sokliuku zaisliuku gamyba

Velykinių dekoracijų gamyba

Edukacinis užsiėmimas skirtas 3-8 metų amžiaus vaikams. Užsiėmimo metu vaikai gamins velykinius kiaušinių dėkliukus. Dėkliukai linksmi ir žaismingi, o vaikai galės pasirinkti patinkantį dėkliuko šabloną – viščiuką, zuikį ar avytę. Velykinių margučių gamyba ugdys vaikų kūrybiškumą ir fantaziją, kadangi juos dekoruosime ne tik su pieštukais, bet ir su blizgančiais lipdukais. Kiaušiniai pagaminti iš putų polistireno, todėl visi margučiai namo parkeliaus sveiki ir nesudužę!

Trukmė: ~ 1 val


Kiaušinių marginimas su vašku

Edukacijos dalyviai išmoks kiaušinių marginimo technikos su vašku. Tai nuostabi ir įtraukianti programa, tinkanti tiek patiems mažiausiems (nuo 4 metų), tiek suaugusiems. Edukacijos metu dalyviai pasiners į margučių raštų įvairovę, o numargintą kiaušinį dažys pasirinkta spalva.

Numarginę kiaušinius pasivaržysime su robotu – margintoju. Kas gražiau margina kiaušinius žmogus ar šiuolaikinių technologijų išradimas – robotas?

Trukmė: ~ 1 val.

kiausiniu marginimas vasku ir su robotu

Kalėdinių eglutės žaisliukų gamyba

Edukacijoje dalyviai gamins ekologiškus, medumi kvepiančius ir vasarą primenančius eglutės žaisliukus iš bičių vaško. Programos dalyviai galės pasirinkti žaisliuko formą, patys dalyvaus bičių vaško lydymo procese. Pagmintus žaisliukus dekoruosime su specialiais spalvotais pieštukais!

Pačių pagaminti natūralūs žaisliukai bus ne tik nuostabi dekoracija savuose namuose, suteiks šilumos ir jaukumo, bet ir bus puiki rankų darbo dovana artimiesiems švenčių proga.

Trukmė: ~ 1 val.

vaskiniu eglustes zaisliuku gamybaeglutes zaisliuku gamyba

Kalėdinių magnetukų gamyba

Edukacinio užsiėmimo metu kursime išskirtinius kalėdinius magnetukus - vaikai išsirinks sau patinkančią formą ir jį nuspalvins. Paveikslėliai padengti specialiu paviršiumi, kurį paraižius išryškėja vaivorykštės spalvos. Magnetukai atgyja ir tampa nuostabi rankų darbo puošmena ar dovana.

Edukacija skirta vaikams nuo 3 m. iki 10 m.

Edukacijos trukmė – 45 min

kalediniu magnetuku gamyba

Piešimas ant stiklo – eglutės žaisliukų gamyba

Užsiėmimo metu gaminsime kalėdinius eglutės žaisliukus iš stiklo. Keliomis technikomis spalvinsime, puošime ornamentais ir raštais. Piešimas ant stiklo, tai viena iš tokių paslaptingų technikų, kur kas kartą negali numatyti, kaip atrodys tavo piešinys. Dėl to piešti labai įdomu. Piešimas ant stiklo nuramina emocijas, atpalaiduoja judesius, lavina smulkiąją motoriką. Sukurti eglutės žaisliukai – puiki dovana švenčių proga.

Edukacija skirta vaikams nuo 3 m iki 12 m.

Edukacijos trukmė – 45 min

piesimas ant stiklo kalediniu zaisliuku gamyba

Keramikinių žvakidžių dekoravimas

Pagaukime kalėdinę dvasią dekoruodami žvakides!

Edukaciniame užsiėmime marginsime žvakides, pagamintas iš baltojo molio. Dalyviai galės išsirinkti patinkančią žvakidę – sniego senį, kalėdų senelį arba elfą – ir ją dekoruoti su specialiais dažais, flomasteriais ir lipdukais.

Rankų darbo žvakidės vaikų rankose pavirs į nuostabią šventinio stalo puošmeną arba net dovanėle šeimai

Trukmė – 1 val.

Edukacija skirta vaikams nuo 3 m iki 12 m

zvakides dekoravimas

kaledines zvakides dekoravimas

VIETA: Visos edukacinės programos vyksta mūsų studijoje (Raudondvario dvaro menų inkubatorius, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj.)

Taip pat galime atvykti pas Jus!

Dėl edukacijų teirautis tel. 867039767 arba el.paštu info@ekozvakes.lt